مباحث تربیتی در مکتب شهید سلیمانی مورد توجه قرار گیرد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام یوسف احمدی ظهر دوشنبه در نشست ستاد شئون کرمانشاه با موضوع برگزاری مراسم عزاداری ایام فاطمیه، سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی و رحلت آیت الله مصباح یزدی که در سالن جلسات دفتر نمایندگی ولی فقیه استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مواردی که در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی با توجه به منویات مقام معظم رهبری به آن توجه شود گسترش مکتب حاج قاسم است.

وی افزود: حاج قاسم سلیمانی در کشور و حتی کشورهای مقاومت نماد خدمت به مردم است و پس از شهادت حاج قاسم طرح‌های مختلفی مانند کمک‌های مومنانه و مبارزه با ویروس کرونا در استان کرمانشاه انجام گرفت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: امروز هیچگاه مزار حاج قاسم سلیمانی خالی از زائر نیست و به سبب جایگاه ارزشمند حاج قاسم یعنی مقام شهید جوانان و نوجوانان با حضور در گلزار شهدا کرمان و حسینیه بیت الزهرا (س) آرزوی شهادت می‌کنند.

احمدی اضافه کرد: حاج قاسم سلیمانی در زمان حیات خود با روحیه مقاومت و استکبارستیزی نقشه‌های آمریکا و اسرائیل را خنثی کردند و پس از شهادت حاج قاسم نیز این پیروزی‌ها مانند درهم کوبیده شدن پایگاه عین الاسد و توقیف نفتکش آمریکایی در خلیج فارس تداوم داشته است.

وی ادامه داد: رسانه‌های بیگانه نقاط قوت را هیچگاه بازگو نمی‌کنند و وظیفه رسانه‌ها برای پر رنگ کردن صلابت‌ها و قوت‌ها مهم است و رسانه‌ها باید در میدان مبارزه با جنگ رسانه‌ای حاضر شوند.

احمدی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌هایی که با کمک سایر دستگاه‌ها در کرمانشاه انجام خواهد گرفت برجسته سازی نقش حاج قاسم سلیمانی در استان کرمانشاه است، گفت: در این راستا ارتباطات حاج قاسم سلیمانی با چهره‌های شاخص استان کرمانشاه در قالب تاریخ شفاهی جمع‌آوری و منتشر خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه بیان کرد: تشکیل اتاق فکر و جمع‌آوری ایده و نظارت، برپایی ایستگاه صلواتی با موضوع سبک زندگی حاج قاسم سلیمانی و وصیت نامه این شهید بزرگوار و برپایی تجمع دوستداران حاج قاسم از جمله اقداماتی است که در ایام شهادت ایشان انجام خواهد گرفت.

وی خاطر نشان کرد: امروز جوانان و نوجوان با توجه به تهاجم فرهنگی صورت گرفته نیازمند تبیین درست مفاهیم انقلاب اسلامی و مکتب حاج قاسم سلیمانی هستند که این مهم باید در سخنرانی‌ها و تولید محتوا در فضای مجازی مورد توجه قرار گیرد.

احمدی با اشاره به در پیش بودن ایام عزاداری حضرت زهرا (س)، گفت: پویش چادر من پرچم عزای مادر در استان کرمانشاه برای سیاه پوش کردن شهر و درب منازل راه اندازی شده و بانوان می‌توانند چادرهای مشکی را که قابلیت استفاده ندارند تحویل دهند تا به بیرق عزای فاطمی تبدیل شود.

وی بیان کرد: سیاه پوش کردن معابر و خیابان‌های شهر کرمانشاه یکی از موضوعات دیگری است که توسط هیأت مذهبی، مساجد و شهرداری کرمانشاه انجام خواهد گرفت.

مباحث تربیتی در مکتب شهید سلیمانی مورد توجه قرار گیرد