کمبود خوابگاه اصلی‌ترین معضل دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا

خبرگزاری ایسنا

مهرداد عنبریان در گفت‌وگو با ایسنا به مناسبت هفته سراهای دانشجویی در هفته پایانی اردیبهشت‌ماه، اظهار کرد: بیش از ۳۰۰۰ دانشجو در خوابگاه‌های دانشگاه بوعلی‌سینا ساکن هستند. 

عنبریان تصریح کرد: بازدید از باغ موزه دفاع مقدس، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوع مهارت‌های ارتباطی و ارتباط مؤثر، معاینه رایگان دانشجویان خوابگاهی، برپایی ایستگاه سلامت و گرفتن فشار خون، بازدید موزه تاریخ طبیعی دانشگاه، نمایش فیلم سینمایی رگ خواب به همراه تفسیر روانشناسی و مسابقه کتابخوانی از برنامه‌های دانشگاه بوعلی‌سینا برای هفته سراهای دانشجویی است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره هنری دانشجویی، مطرح کرد: جشنواره هنری دانشجویی دانشگاه بوعلی‌سینا به مناسبت هفته سراهای دانشجویی در بخش‌های فیلم کوتاه، استندآپ کمدی، عکس، کاریکاتور و خاطره‌نویسی با محوریت کیفیت غذای سلف‌های دانشجویی، کیفیت خدمات خوابگاهی، حمل‌ونقل داخل دانشگاه و سایر حوزه‌های دانشجویی، برگزار می‌شود. 

معاون امور دانشجویی دانشگاه بوعلی‌سینا، مطرح کرد: دانشگاه بوعلی سینا در حال حاضر ۱۶ خوابگاه دارد که ۱۰ خوابگاه در اختیار دختران و شش خوابگاه در اختیار پسران است.

عنبریان ادامه داد: ۲۰۰۰ دانشجوی دختر و بیش از هزار دانشجوی پسر در سراهای دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا، ساکن هستند. 

وی در رابطه با مشکلات دانشجویان ساکن در خوابگاه‌ها، توضیح داد: در حال حاضر، کمبود خوابگاه از معضلات اساسی ما در دانشگاه است چون در ایام شیوع کروناویروس، دانشگاه‌های بوعلی سینا ظرفیت استفاده از خوابگاه‌های غیردولتی را از دست داده در صورتیکه قبل از شیوع کرونا، حدود ۱۴۰۰دانشجو در این خوابگاه‌ها حضور داشتند.

معاون امور دانشجویی دانشگاه بوعلی‌سینا ادامه داد: تلاش ما بر این است تا در این تابستان بتوانیم خوابگاه‌های خودگردان را به چرخه بازگردانیم تا در ترم آینده مشکلی برای اسکان دانشجوها نداشته باشیم.

عنبریان در رابطه با وضعیت تغذیه دانشجویان، مطرح کرد: در اداره تغذیه برنامه‌هایی داریم تا در ترم آینده، منوی غذایی دانشگاه را متنوع و رستوران‌های مکمل را ایجاد کنیم.

https://critter.ir/15/05/2022/%da%a9%d9%85%d8%a8%d9%88%d8%af-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%a8%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%d8%b5%d9%84%db%8c%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%b9%d8%b6%d9%84-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%d8%ac%d9%88%db%8c/