هشدار اردوغان نسبت به درگیری نظامی میان روسیه و اوکراین

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان– رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه ضمن هشدار نسبت به افزایش تنش‌های سیاسی میان اوکراین و روسیه اعلام کرد هر گونه تجاوز نظامی غیرقابل قبول و تهدیدی جدی برای ثبات منطقه است.

به گفته خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان بار دیگر پیشنهاد کشورش برای میانجی گری برای حل اختلافات سیاسی میان روسیه و اوکراین را تکرار کرد.

اردوغان در این باره تاکید کرد: هر گونه تبادل آتش میان روسیه و اوکراین موجب بر هم خوردن نظم و آرامش در منطقه می‌شود و می‌تواند کشور‌های این حوزه را درگیر کند.

وی همچنین در روز‌های گذشته در بین خبرنگاران گفته بود ترکیه ارتباط خوبی با اوکراین دارد و آماده هر گونه حمایت برای حل اختلافات سیاسی است.

ترکیه سال گذشته بخشی از پهپاد‌های نظامی خود را در قراردادی تسلیحاتی در اختیار اوکراین قرار داد؛ اقدامی که موجب خشم روسیه از آنکارا شد. رییس جمهور ترکیه همچنین تصریح کرد: ما می‌توانیم نقشی کلیدی در تحولات منطقه و حل اختلافات سیاسی بر سر اوکراین داشته باشیم.

اردوغان در روز‌های گذشته اعلام کرد قصد دارد در اوایل ماه فوریه به اوکراین سفر و با مقامات این کشور در مورد تحولات مرزی دیدار و گفتگو کند.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد بتواند در آینده‌ای نزدیک ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه و ولودیمیر زلسنکی، همتای اوکراینی خود را برای گفتگو در ترکیه گردهم آورد.

هشدار اردوغان نسبت به درگیری نظامی میان روسیه و اوکراین