برای عبور از روزهای سخت راهی جز وحدت و همدلی نداریم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مهدی روشنفکر در جلسه علنی امروز -چهارشنبه – مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: روزانه شاهد انواع انتقادات از مجلس، دولت و دیگر ارکان نظام هستیم که برخی از این نقدها دلسوزانه و منصفانه است و در برخی نقدها نشانه‌هایی از حب و بغض شخصی و گروهی وجود دارد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا یکی از بزرگترین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی را رشد و توسعه تدریجی در بحث نقد و نقادی و مطالبه‌گری همه اقشار مردم عنوان کرد و گفت: خدمات و دستاوردهای بی‌شمار نظام قابل‌ تحسین است ولی کسی نمی‌تواند مشکلات موجود را انکار کند، مشکلاتی که ریشه آن به کاستی‌ها، اشتباهات و سوء مدیریت‌های گذشته همه ما بر می‌گردد،  

عضو کمیسیون آموزش با بیان اینکه دولت موظف است دائما برنامه‌ها و شعارهایش را یادآوری کرده و آنها را تبدیل به دستاورد و کارنامه کند. گفت: حجم نجومی انتقادات در یک زمان اندک، آن هم در شروع کار با این همه مشکلات موجود و تحریم‌های ظالمانه امکان دارد به جای ساختن فرصت دلیلی برای سوختن فرصت‌ها شده و حتی تهدیدی برای جامعه شود.

 روشنفکر اضافه کرد: ملت عزیز باید توجه داشته باشد که بیان این مطالب فقط مختص دولت سیزدهم نیست. در پایان دولت دوازدهم در مجلس تلاش کردیم کاری انجام دهیم که خروجی آن به خیر و صلاح ملت باشد نه اینکه باعث ایجاد بدبینی، تفرقه و پمپاژ ناامیدی به جامعه شود.

نماینده مردم بویر احمد و دنا اضافه کرد: درآن زمان برخی هنگام انتقادات نسبت به دولت سابق فارغ از درست یا اشتباه بودن انتقادات، سریع منتقدان را به صبر توصیه می‌کردند و ناامید کردن مردم را خطای نابخشودنی می‌دانستند این عزیزان دائما جامعه را به کشتی تشبیه می‌کردند که همه ما در آن حضور داریم و غرق شدن این کشتی به غرق شدن همه ما منجر خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: همین عزیزان نسبت به دولت جدید آن هم در یک زمان اندک به دور از صبر دائما در حال نقد هستند گویی جامعه‌ای که تا دیروز مانند یک کشتی بود به یک باره به میدان کُشتی بدل شده است و باید در این میدان به هر قیمتی این دولت زمین زده شود و ضربه فنی شود.

 وی خطاب به منتقدان گفت: منتقدان عزیز؛ این جامعه همان کشتی یک سال پیش است و اتفاقات امروز دریا مواج‌تر و خطرناک تر است و جایی جز وحدت، همدلی و البته انتقادات صریح و منصفانه برای عبور از این روزهای سخت نداریم.

روشنفکر افزود:جامعه‌ای که در آن ناقد نباشد به بیراهه می‌رود اما عاجزانه از مردم درخواست دارم همزمان با نقد کنار دولت باشید و پشت دولت را به راحتی با ایجاد یأس و نا امیدی نسبت به آینده خالی نکنید زیرا آسایش و آرامش ملت نجیب و شریف به موفقیت دولت گره خورده است.

برای عبور از روزهای سخت راهی جز وحدت و همدلی نداریم