نماز جمعه این هفته تهران به امامت حاج علی اکبری برگزار می‌شود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، ‌سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه‌جمعه گفت: طبق روال، ساعت ۱۰ صبح درهای مصلی به روی نمازگزاران گشوده می‌شود و برنامه از ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه آغاز خواهد شد.

حجت‌الاسلام علی نوری با اشاره به ۲۷ آذرماه سالروز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: به همین منظور در نمازجمعه این هفته تهران از صحبت‌های حجت‌الاسلام و المسلمین سعدی عضو مجلس خبرگان رهبری و رییس دانشگاه امام صادق(ع) به عنوان سخنران پیش از خطبه‌ها استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا(س) از روضه‌خوانی و ذکر توسل مداح اهل بیت حاج مهدی سماواتی نیز بهره‌مند می‌شویم. همچنین موکب پذیرایی ویژه عزاداران توسط بانیان فاطمیه تدارک دیده شده و گروه‌های مدح‌خوانی و مرثیه‌خوانی بین راهی نیز در محوطه نمازجمعه تهران در مصلی امام خمینی(ره) حضور دارند.

نوری تاکید کرد: نمازگزاران می‌توانند برای حضور در نماز جمعه از در شمالی مصلی (ایستگاه مترو مصلی)، از درب جنوبی خیابان شهید بهشتی (ایستگاه مترو شهید بهشتی) و در شرقی خیابان قنبرزاده تردد کنند.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تصریح کرد: در نمازجمعه این هفته تهران میزبان اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان خواهیم بود و حدود ۴۰۰ نفر از دانش‌آموزان دختر در بخش شرقی مصلی به فعالیت‌ها و برنامه‌های تشکیلاتی خود می‌پردازند.

وی افزود: بخش شرقی مصلی به عنوان یک سالن چندمنظوره برای فعالیت‌های جنبی تدارک دیده شده که قبل از شروع خطبه‌ها تشکل‌ها، مجموعه‌ها، نهادها و سازمان‌های فرهنگی می‌توانند برنامه‌های خود را برای مخاطبین خاص خودشان اجرا کنند و در زمان خطبه و اذان به نمازجمعه ملحق شوند و بابت ایجاد این امکان ارزشمند از مسئولان مصلای امام خمینی(ره) تقدیر و تشکر می‌کنیم.

نوری با اشاره به برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در نمازجمعه تهران گفت: طبق روال هفته‌های گذشته فرهنگسرای منتظر در بخش خواهران و برادران با سلسله محتواها و فعالیت‌های گوناگون در حوزه کتاب، پادکست، کلیپ‌های تصویری، مسابقات و فعالیت‌های فرهنگی میزبان نمازگزاران است و همچنین مهد آدینه نیز برای ارائه خدمات به خانواده‌های نمازگزار در مصلا برقرار خواهد بود.

نمازجمعه این هفته با همت ستاد نمازجمعه تهران، به صورت زنده و تصویری از “هیات آنلاین” همراه با پوشش جایگاه نماز و فعالیت‌های جانبی در محوطه، پخش خواهد شد و همزمان این مراسم از رادیو قرآن، رادیو معارف و رادیو تهران به صورت زنده پخش می‌شود.

نماز جمعه این هفته تهران به امامت حاج علی اکبری برگزار می‌شود