تاکید وزیرخارجه بر نقش سازمان همکاری اسلامی برای حل مشکلات جهان اسلام

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در دیدار با حسین ابراهیم طاها دبیر کل جدید سازمان همکاری اسلامی، در حاشیه نشست وزاری امورخارجه این سازمان در اسلام‌آباد با تبریک انتصاب وی به این سمت بر نقش OIC و دبیر کل این سازمان در کمک به حل مشکلات و بحران‌های موجود در جهان اسلام از جمله افغانستان و فلسطین تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه شب گذشته به منظور شرکت در هفدهمین نشست اضطراری وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در پاکستان به اسلام آباد سفر کرد.

امروز همچنین هیئت اعزامی صلیب سرخ جهانی در نشست سازمان همکاری اسلامی در اسلام آباد در دیدار با وزیر امورخارجه کشورمان گزارشی از کمک رسانی  صلیب سرخ به مردم افعانستان ارائه کرد. بر اساس اعلام صلیب سرخ این نهاد ١٢ پایگاه کمک رسانی در سراسر افغانستان ایجاد کرده و حدود ١٨۵٠ نفر شامل نیروهای بومی و خارجی  در عملیات کمک رسانی ایفای نقش دارند.

هیئت صلیب سرخ در این دیدار از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در حمایت و کمک به مردم افغانستان قدردانی کرد.

 وزیر امورخارجه کشورمان امروز همچنین در دیدار با وزیر خارجه فلسطین، حمایت ایران از مردم فلسطین و آزادی قدس شریف را مورد تاکید قرار داد و تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی را محکوم کرد.

 امیرعبداللهیان تاکنون با نخست وزیر پاکستان، وزاری امور خارجه جمهوری آذربایجان و ترکیه و دبیر کل جدید سازمان همکاری اسلامی دیدار و گفت و گو کرده است.

تاکید وزیرخارجه بر نقش سازمان همکاری اسلامی برای حل مشکلات جهان اسلام