ذاکر: بنیاد مسکن قیر مصرفی برای ساخت مسکن روستایی را تامین کند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار ایرنا در پایان جلسه علنی روز یکشنبه (۵ دی) مجلس شورای اسلامی محمدرضا دشتی اردکانی در تذکری خطاب به رئیس جمهور گفت: حضور شما در استان یزد موجب خشنودی و افزایش امید مردم  مردم شده و در این استان دار العباده به عنایت خداوند، حرکت صحیح در جهت گام دوم و تحقق تمدن نوین اسلامی را شاهد هستیم.

نماینده مردم اردکان در مجلس افزود: با برنامه‌ریزی دولت اسلامی، امور واجب محقق نشده در دستور کار قرار خواهد گرفت و بارقه‌های تحقق اهداف نظام ولایی با سرعت در این استان تأثیرگذار در تولید و مانع‌زدایی و پشتیبانی قابل مشاهده است و خواهد بود.

اردکانی بیان کرد: از طرف مردم حوزه انتخابیه از شما تشکر و برای دولت توفیق خدمتگزاری می‌کنیم.

شورای نگهبان مشکل قضات را حل کند

در ادامه سید کاظم دلخوش در تذکر شفاهی درباره طرح تسهیل اشتغال گفت: شورای نگهبان بحث قضات کشور را کنار گذاشته بود. متاسفانه کمیسیون تسهیل دوباره بحث قضات را از کمیسیون ویژه برد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس افزود: ما پیشنهاد چاپی داشتیم، اما پیشنهاد ما به هیچ عنوان مطرح نشد و بیرون از کمیسیون از اعضا به‌ شکل دستگردان امضا گرفتند.

دلخوش بیان کرد: شورای نگهبان موضوع قضات را رد کرده بود و دوباره به مجلس آوردند و رای گرفتند. البته ما کاری به بحث نمایندگان نداریم، اما آقای قالیباف بحث قضات را اعلام کردند که می‌خواهیم بررسی کارشناسی انجام دهیم.

وی گفت: تقاضا دارم مرور فرمایید و مشکل قضات را حل کنید.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر دلخوش نماینده صومعه‌سرا در مجلس گفت: ما پیشنهاد مکتوب کمیسیون را مطرح کردیم اگر رای نمی‌آورد، وارد پیشنهادات می‌شدیم که متاسفانه یا خوشبختانه رای آورد.

ذاکر: بنیاد مسکن قیر مصرفی برای ساخت مسکن روستایی را تامین کند

در ادامه سید سلمان ذاکر در تذکر شفاهی به وزیر راه و شهرسازی و علی نیکزاد رئیس بنیاد مسکن گفت: برابر اساسنامه و آیین‌نامه بنیاد مسکن، این بنیاد موظف به تهیه و اجرای طرح هادی است، چرا به‌روز رسانی نمی‌کنید؟ چندسال باید از بازنگری‌های طرح‌های اولیه بگذرد تا بازنگری دوم صورت گیرد، ۵، ۷ یا ۱۰ سال؟

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: عدم توجه به این موضوع به این معناست که یک روستایی چندین سال نتواند خانه بسازد و اگر درست کرد پرونده تشکیل و روانه دادگستری شود؟

ذاکر عنوان کرد: قیر مصرفی را به‌شکل فله‌ای به دهیاران و شورا می‌دهید، آنها با کدام کارخانه آسفالت قرارداد ببندند چرا که هزینه بسیاری بالایی دارد. آنها هزینه فراوانی برای زیرسازی انجام می‌دهند.

وی بیان کرد: تقاضا دارم در این جهت تجدیدنظر کنید و در کنار تامین قیر مصرفی هزینه بدهید، یا تهاتر را پیاده کنید، زیرا روستاهای کشور در حال خرابی  و از بین رفتن هستند.

قیمت فرغون ۴ میلیون تومان شده است

در ادامه جلیل رحیمی جهان‌آبادی در تذکر به وزیر صمت بیان کرد: قیمت فرغون ۴ میلیون تومان شده در حالی که زمانی قیمت پراید ۷ میلیون تومان بود کسانی که با واردات خودرو مخالفت می‌کنند نسبت به این وضعیت توضیح دهند.

رحیمی جهان‌آبادی در تذکر به وزیر بهداشت تصریح کرد: بیمارستان نیمه‌کاره شهر نصرآباد سال‌ها است رها شده و بخش ۵۰ هزار نفری نصرآباد تربت جام فاقد مرکز درمانی است.

وی در تذکر به وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: جاده ارتباطی سمیع‌آباد به تربت‌جام، صالح آباد به مشهد و صالح‌آباد به تربت جام دچار آسیب‌های اساسی است.

نماینده مردم تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح آباد در تذکر به وزیر نفت گفت: روستای پرجمعیت ملو در بخش تربت جام گازرسانی نشده و این روستا در آستانه تخلیه شدن است.

رحیمی جهان‌آبادی در تذکر به وزیر اقتصاد تصریح کرد: لایحه منطقه آزاد دوغارون را هرچه سریع‌تر به صحن مجلس بیاورید زیرا دروازه صادراتی ایران به افغانستان منتظر این لایحه منطقه آزاد دوغارون است.

ذاکر: بنیاد مسکن قیر مصرفی برای ساخت مسکن روستایی را تامین کند