حسینی: نقش جامعه ارامنه در دفاع مقدس ماندگار است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز چهارشنیه ایرنا از روابط عمومی معاونت امور مجلس رییس جمهور، سیدمحمد حسینی همزمان با ایام میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و در آستانه فرارسیدن سال نو میلادی با حضور در منزل شهید وازگن آدامیان از شهدای ارامنه دوران دفاع مقدس این ایام را به خانواده این شهید و همه پیروان حضرت مسیح تبریک گفت.  

معاون امور مجلس رییس جمهور در این دیدار گفت: بسیاری از هموطنان ارمنی و اقلیت‌های دینی در دوران دفاع مقدس همراه با سایر هموطنان برای دفاع از خاک و میهن مان با تمام توان و تا پای جان ایستادند. ایثارگران ارامنه در خط مقدم جبهههای نبرد حضور داشتند و برای دفاع از سرزمین خود با دشمن نبرد کردند.  

حسینی تاکید کرد: شهیدان از مرتبط و منزلت بسیار بالایی برخوردار هستند و شهدای مسیحی و اقلیت‌های دینی و خانواده آنها هم جایگاه ویژه ای نزد ملت و مسئولان دارند.  

وی همچنین با اشاره به نقش مهم اقلیت‌های مذهبی در دوران دفاع مقدس تأکید کرد: فداکاری‌های شهدا در مسیر سربلندی انقلاب اسلامی هرگز فراموش نمی‌شود و همه ما خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را برای خود افتخار می‌دانیم.  

حسینی افزود: جامعه ارامنه کشور در دوران دفاع مقدس شهدا و جانبازان بسیاری را تقدیم میهن و انقلاب کردند و نقش آنها ماندگار بود.

معاون پارلمانی رییس جمهور افزود: امیدواریم سال نو میلادی برای هموطنان مسیحی ما سالی خوب و سرشار از سلامتی و سربلندی باشد.  

خانواه شهید وازگن آدامیان هم در این دیدار به بیان مسائل و مطالبی پرداختند و مشکلاتی را هم که داشتند مطرح کردند که معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد پیگیر حل این مشکلات خواهد بود.  

خواهر این شهید با بیان اینکه به ایرانی بودن خود می‌بالد، به بیان خاطراتی از خانواده شهید پرداخت.

شهید «وازگِن آدامیان» در اسفند ۱۳۴۳ در خانواده ای زحمتکش در «خرمشهر»، به دنیا آمد.  در سال ۱۳۶۴  پس از طی دوران آموزشی، به لشگر ۶۴ ارومیه پیوست و بعد از ۱۲۴ روز خدمت، در درگیری با ضد انقلاب در جبهه «حاج عمران»، به شهادت رسید.

حسینی: نقش جامعه ارامنه در دفاع مقدس ماندگار است