حماسه ۹ دی همه محاسبات و آرزوهای دشمن را نابود کرد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، سردار علیمحمد نائینی در گفت گویی با  موضوع حماسه ۹ دی؛ نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی، زنده نگه داشتن حماسه ۹ دی را ابتکار الهی و حکیمانه مقام معظم رهبری  عنوان کرد و  گفت: حوادث مهم در کشور که نقش قله ای دارند ممکن است به مرور زمان دچار خطر و آفت تحریف و فراموشی شوند. حماسه ۹ دی تاریخی و بی نظیر است و یک مسئله خطرناک و مهمی به نام فتنه ۸۸ را حل کرد.

وی با بیان اینکه همه روزها در طول سال یکسان هستند اما بعضی از روزها که مجاهدت خاص تاریخ سازی در آن اتفاق افتاده است متمایز از روزهای دیگر می شوند اظهار کرد: حرکت مردم در ۹ دی تجلی قدرت الهی، ولایت مداری، موقعیت شناسی و دشمن شناسی بود.

رئیس ستاد مرکزی حماسه ۹ دی، این حماسه  را یک واکنش عاشورایی توصیف کرد و افزود: مردم با حضور خود در ۹ دی همه محاسبات و آرزوهای دشمن را نابود کرد به همین جهت باید عظمت ۹ دی را هر سال یادآور شد و به آن پرداخت.

وی با تصریح بر این موضوع که ۹ دی در سال ۸۸ یک دستاورد موفق جنگ روایت و تبیین بود بیان کرد: در سال ۸۸ با محوریت مقام معظم رهبری، در تبیین فتنه بسیار پیچیده و خطرناکی که راه افتاد و روایتی جعلی از انتخابات را تولید کردند موفق عمل کردیم.

سردار نائینی گفت: دشمنان، ملت را به شورش دعوت کردند و اردوکشی خیابانی شکل گرفت تا انتخابات ۲۲ خرداد که یک حماسه بود را به چالش بکشند. فتنه ۸۸ کپی برداری از الگوهای انقلاب رنگین بود که غرب تجربه این کار را داشت. آمریکا در ۲۲ کشوری که انقلاب های رنگی را انجام داده بودند، ۱۷ کشور به فروپاشی منجر شد.

رئیس ستاد مرکزی حماسه ۹ دی از امیدواری بسیار زیاد غرب برای فروپاشی نظام اسلامی در سال ۸۸ به واسطه انقلاب رنگی گفت و اظهار کرد: غرب در آن سال همه ظرفیت ها و توان خود را پای کار آورد. دولت مردان غربی به صحنه آمدند، سفارت خانه ها فعالیت خود را در راستای اغتشاشات متمرکز کردند و سرویس های جاسوسی در کنار رسانه ها پای کار آمدند تا کار نظام را تمام کنند.

وی افزود: در این شرایط آنچه کمک کرد جهاد تبیین و روایت بود. مقام معظم رهبری یکی دو روز بعد از انتخابات و همزمان با کلید خوردن فتنه، با خطبه تاریخی کار خود را آغاز کردند و در نهایت به تدریج ابعاد این فتنه عریان شد. این مهم سبب شد مردم به صحنه بیایند تا از انقلاب و نظام پای کار بیایند و با جریان فتنه مقابله کنند که نتیجه آن جمع شدن بساط فتنه گران بود. این حرکت که خارج از محاسبات بود و ۹ دی را رقم زد یک حرکت تاریخی است.

حماسه ۹ دی همه محاسبات و آرزوهای دشمن را نابود کرد