قالیباف: شهید سلیمانی به دور از هیاهوی سیاسی برای عزت کشور مجاهدت کرد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا،محمدباقر قالیباف در مراسم رویداد موسیقیایی «مقام حماسه» در تالار وحدت، ضمن تبریک و تسلیت دومین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: شهادت ایشان را باید تسلیت گفت، چراکه امت اسلام و کشورمان سرداری را از دست داد که به او نیاز داشتیم. جای او در کنار ما خالی است؛ و تبریک به این خاطر که انقلاب اسلامی چنین سردارانی را تربیت کرد که از یک روستای محروم در جنوب کرمان به صحنه آمد.

قالیباف با بیان نقل قولی از سردارشهید حاج قاسم سلیمانی  بیان داشت: ایشان در جایی فرمودند «ما در دوره کودکی و نوجوانی بیشتر وقت‌ها کفش نداشتیم و به مزرعه برای کار می‌رفتیم». انقلاب ما چنین فرصتی را فراهم کرد که استعداد این شخص از یک منطقه محروم و از یک خانواده کشاورز شکوفا شد و اثرگذاری او را در حمایت از مظلومان‌ عالم دیدیم.

رییس مجلس شورای اسلامی شهید سلیمانی را یک هنرمند  خواند و گفت: او هنرمند بود از این بابت که شهادت هنر مردان خداست. شهید سلیمانی به دور از هیاهوهای سیاسی و خودنمایی‌های سیاسی برای این کشور و ملت و برای مظلومان و عزت مسلمانان چهل سال بی‌وقفه مجاهدت کرد.

قالیباف فزود: شهید سلیمانی هنرمند است چرا که از دل مردم بلند شد، با مردم باقی ماند، و با مردم مجاهدت کرد. او همیشه با مردم زندگی کرد و با مظلومان از مظلومان دفاع کرد. هنرمندی که برای جهاد در شرایط و صحنه‌های‌سخت بود لحظه‌ای به خود تردید راه نداد. ایشان در سخت‌ترین لحظه‌های درگیری در اوج آرامش بود. شهید سلیمانی هنرمند است، چرا که در لحظه‌هایی که به مرگ نزدیک بود، بهترین تصمیم‌ها را می‌گرفت.

قالیباف تصریح کرد: شهید سلیمانی هنرمند نترسیدن بود چرا که فقط از خدا می‌ترسید. او جمع اضداد بود. خشمش از دل رحتمش می‌آمد. منتقم بود اما اهل گذشت. او مرد میدان بود ولی اهل مذاکره. شهید سلیمانی لطیف و مظلوم بود ولی مقتدر. شهید سلیمانی شجاع بود ولی این شجاعت توام با عقلانیت و تدبیر بود.

رئیس  مجلس شورای اسلامی شهید سلیمانی  را یک هنرمند انقلابی  خواند و خاطر نشان کرد: او سرباز وطن، ولایی، جهادی و اهل توکل بود. هنرمند بود چرا که مردی امیدوار بود. سلیمانی مرد خدا بود. ما هستیم که باید چنین هنری را از مکتب سلیمانی که در حقیقت دست‌پرورده مکتب امام و سرباز ولایت بود، یاد بگیریم.

قالیباف: شهید سلیمانی به دور از هیاهوی سیاسی برای عزت کشور مجاهدت کرد