کتاب «بازاراس و تجارت ایران» به زبان ژاپنی منتشر شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کتاب بازاراس و تجارت ایران به قلم کنجی تاکاگی در خصوص معرفی فرهنگ ایران، تجارت و سفر به این کشور توسط انتشارات کاناویا به زبان ژاپنی منتشر شد و در بازار توزیع و فروش کتاب این کشور در حال عرضه است.

وی که اولین بار ۳۰ سال قبل به ایران سفر کرده و پس از آن مستمر به ایران رفت و آمد داشته و مدتی نیز در کشورمان زندگی کرده است، درباره این کتاب می‌نویسد: رسانه‌ها در بسیاری موارد در تلاش هستند تا چهره غیر واقعی از ایران ارائه کنند اما وضعیت امروز ایران به عنوان کشور بزرگ خاورمیانه که تاریخ طولانی و بزرگی دارد با آنچه در این رسانه‌ها بیان می‌شود، متفاوت و فرهنگ ژاپنی با فرهنگ ایرانی نیز آمیخته است.

در این مجموعه که در ۱۴۴ صفحه منتشر شد به موضوعات متنوعی همچون تاریخ ایران و نمونه‌هایی از آثار دوران باستان که در موزه شوسویین نگهداری می‌شود، امکانات تجارتی در ایران، جمعیت تهران، صنعت غذایی، صنایع علمی و فناوری، صنعت گردشگری، ۲۳ اثر ایرانی و غیره پرداخته شده است.

کنجی تاکاگی در دیدار با حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی ایران در ژاپن ضمن ارائه نسخه‌ای از این کتاب، برخی تجربیات و مشاهدات خود را از ایران در سفرهای متعدد، بیان و اظهار امیدواری کرد بتواند در این زمینه آثار دیگری ارائه دهد.

کتاب «بازاراس و تجارت ایران» به زبان ژاپنی منتشر شد