نمایش ۲۶ مستند در روز دوم «سینماحقیقت»

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، امروز جمعه، پنج سالن پردیس سینمایی چارسو با اکران آثار راه‌یافته به پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»، میزبان علاقه‌مندان سینمای مستند است.

براساس جدول اکران فیلم‌ها در روز دوم جشنواره، سالن شماره یک چارسو از ساعت ۱۴ تا ۲۲ میزبان اکران فیلم‌های بخش «بلند» مسابقه ملی، یعنی ساعت ۱۴ تا ۱۶ اکران فیلم کنترپوان به کارگردانی محمدرضا فرزین‌نیا، ساعت ۱۶ تا ۱۸ اکران فیلم سرباز شماره صفر به کارگردانی محمد سلیمی‌راد، ساعت ۲۰ تا ۲۲ اکران فیلم استخوان‌های شکسته به کارگردانی علیرضا معماریانی است.

سالن شماره پنج نیز از ساعت ۱۴ تا ۲۲ در چهار سانس میزبان اکران فیلم‌های مستند پانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» است.

در این سالن از ساعت ۱۴ تا ۱۶، ۲ فیلم گود به کارگردانی مشترک آیدین حلال‌زاده و سپیده سالاروند و کلاغ‌ها در باران به کارگردانی پژمان فرهادی در بخش «نیمه بلند» مسابقه ملی روی پرده می‌روند.

همچنین سالن شماره پنج ساعت ۱۶ تا ۱۸ میزبان چهار فیلم خاک به کارگردانی طالب رماوندی، پاییزان اثر سجاد ایمانی، خین پوست ساخته عباد ادیب‌پرور و آب، باد، خاک، نان به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری در بخش «کوتاه» مسابقه ملی است.

ساعت ۱۸ تا ۲۰ نیز ۲ فیلم مستند گیسلو به کارگردانی محمدصادق اسماعیلی، روسیاه اثر کوروش اسماعیلی بخش «نیمه بلند» مسابقه ملی روی پرده سالن شماره پنج پردیس سینمایی چارسو می‌رود. همچنین فیلم مستند می‌برد تا به کجا به کارگرانی پرویز کلانتری از ساعت ۲۰ تا ۲۲ در بخش «نمایش ویژه» مسابقه ملی جشنواره «سینماحقیقت» روی پرده این سالن می‌رود.

سالن شماره سه امروز ۱۹ آذرماه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ میزبان اکران فیلم اقتصاد ساخته کارمن لوسمان از کشور آلمان در بخش جنبی «روزگار ما بین‌الملل» خواهد بود.

همچنین پنج فیلم بازی از سوییس، سفر حفره از هلند، «در جریان کلمات» از هلند تخیل پدرم از دانمارک و ما همه یک دل داریم از لهستان که در بخش «کوتاه بین‌الملل» جشنواره «سینماحقیقت» حضور دارند، ساعت ۱۶ تا ۱۸ روی پرده این سالن می‌روند.

۲ فیلم ساشا ساخته ساسان فلاح‌فر، باغ خاطرات تلخ به کارگردانی مهدی نقویان ساعت ۱۸ تا ۲۰ و ۲ فیلم تفنگ برادرم ساخته کامران جاهدی، تولدت مبارک بامیلا به کارگردانی محمد صالحی از بخش «شهید آوینی» مسابقه ملی در سالن شماره سه پردیس سینمایی چارسو به نمایش درمی‌آیند.

فیلم‌های کار اینترنتی: حکایتی هشدار دهنده از کانادا ساعت ۱۴ تا ۱۶، بزرگ کردن یک دانش‌آموز تیرانداز از دانمارک ساعت ۱۶ تا ۱۸ که در بخش «بلند» مسابقه بین‌الملل حضور دارند، فیلم جانگو و جانگو- سرژیو کوربوچی ساخته لوکا رئا از کشور ایتالیا که بخش «پرتره» بین‌الملل شرکت دارد ساعت ۱۸ تا ۲۰ و فیلم گورباچف، بهشت از لتونی و جمهوری چک حاضر در بخش «نمایش ویژه» بین‌الملل در سالن شماره چهار پردیس سینمایی چارسو به نمایش در می‌آیند.

همچنین سالن شماره ۲ پردیس سینمایی چارسو در روز دوم از پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» از ساعت ۱۴ تا ۱۸ به مرور آثار ارد عطارپور می‌پردازند و از ساعت ۱۸ تا ۲۲ فیلم‌های پرمخاطب روز را به نمایش در می‌آورد.

پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» به دبیری محمد حمیدی مقدم از ۱۸ تا ۲۵ آذر ماه برگزار می شود.

نمایش ۲۶ مستند در روز دوم «سینماحقیقت»