مسابقات اذان، قرآن، حفظ احادیث در ماداگاسکار برگزار شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات اذان، قرائت ادعیه، قرآن، حفظ احادیث و سخنرانی مذهبی به همت نمایندگی جامعة المصطفی در ماداگاسکار برگزار شد.

مسابقات اذان، قرائت، ادعیه و قرآن

جامعه المصطفی و به منظور تقویت طلاب و دانشجویان مراکز جامعه المصطفی در ماداگاسکار، برنامه‌هایی با هدف آمادگی برای مسابقات در مراکز مختلف برگزار شد که شامل دوره‌های آموزشی و برنامه‌های کاربردی و برگزاری مسابقه بوده است.

دوره‌های آموزشی

این دوره‌ها در مراکز مختلف حوزوی- دانشگاه در سطح بالاتر از دیپلم با حضور استادان و در قالب فوق برنامه اجرا شد که استادان به آموزش طلاب و دانشجویان پرداختند.

برنامه‌های کاربردیمسابقات اذان، قرآن، حفظ احادیث در ماداگاسکار برگزار شد

در گام بعدی، به منظور آمادگی بهتر طلاب و دانشجویان مراکز و همچنین مأنوس شدن با برنامه‌های قرآنی، اذان و قرائت ادعیه، برنامه‌های کاربردی به صورت روزانه در مراکز، با حضور طلاب، دانشجویان، استادان و کارکنان برگزار شد.

برگزاری مسابقات ادعیه و اذان

مسابقات قرائت ادعیه برای آقایان و بانوان و همچنین مسابقه اذان ویژه آقایان برگزار شد و نزدیک به صد نفر از مراکز جامعه المصطفی در این مسابقات شرکت کردند که شامل هفتاد نفر برادران و سی نفر خواهران بودند. مسابقه در دو مرحله مقدماتی و نهایی در هر مرکز، به صورت شفاهی در دو بخش خواهران و برادران برگزار شد.

شایان ذکر است مسابقات قرائت قرآن به دلیل کمبود وقت در ایام پایان سال تحصیلی، امتحانات پایان ترم طلاب و دانشجویان، تعطیلات پایان سال میلادی و مشغله‌های ناشی از جذب طلاب جدید در مراکز برگزار نشد و به ترم جدید در سال ۲۰۲۲ میلادی موکول گشت.

مسابقات اذان، قرآن، حفظ احادیث در ماداگاسکار برگزار شد

مسابقات حفظ احادیث معصومان (ع)

به منظور آسیب شناسی و نیازسنجی صورت گرفته از سبک زندگی مردم ماداگاسکار، به ویژه مسلمانان، از هر معصوم (علیه‌السلام) چهارده حدیث کاربردی انتخاب شد که پس از ترجمه به زبان‌های مالاگاسی و فرانسه، در ایام میلاد هر معصوم (علیه‌السلام)، ضمن تبلیغ احادیث در فضای مجازی و بین طلاب مراکز، برای حفظ احادیث به سه زبان عربی، مالاگاسی و فرانسه، مسابقاتی بین طلاب مراکز برگزار شد و به طلاب حافظ حدیث، در جشن میلاد هر معصوم (علیه‌السلام) هدایایی داده شد.

مسابقه سخنرانی مذهبیمسابقات اذان، قرآن، حفظ احادیث در ماداگاسکار برگزار شد

طبق بررسی‌های انجام شده و نیازسنجی صورت گرفته، به منظور تقویت فن سخنرانی در طلاب و دانشجویان اقداماتی صورت گرفت؛ از این رو، ابتدا این برنامه به صورت کاربردی با سخنرانی هفتگی استادان و تمرین روزانه سخنرانی در همه مراکز، برای طلاب بالاتر از دیپلم و دارای تحصیلات حوزوی برگزار شد که شامل مرکز دانشگاهی المصطفی (ایپم)، مرکز خواهران طهورا، مدرسه حضرت امام حسین (ع) و مدرسه حضرت معصومه (س) است.

پس از برگزاری سخنرانی‌های روزانه در مدت بیش از نُه ماه، در محرم امسال اطلاعیه مسابقه سخنرانی مذهبی مراکز جامعه المصطفی در ماداگاسکار اعلام و مقرر شد پس از ثبت نام افراد، این مسابقه در دهه آخر ماه صفر برگزار شد.

مسابقات اذان، قرآن، حفظ احادیث در ماداگاسکار برگزار شد

در این مسابقه، ۳۷ نفر از طلاب و دانشجویان اعم از خواهر و برادر شرکت کردند که در دو مرحله مقدماتی و نهایی برگزار شد. مرحله مقدماتی مسابقه در ایام اربعین با موضوع «زندگی حضرت امام حسین (ع)» در هر یک از مراکز به صورت حضوری برگزار شد و با توجه به بعد مسافت ماژونگا تا پایتخت، برنامه این مرکز به صورت آفلاین برگزار شد.

در مرحله اول ۳۷ نفر در این مسابقه شرکت کردند که در پایان مسابقه، از میان شرکت کنندگان، هشت نفر به مرحله دوم راه یافتند و مسابقه مرحله دوم با موضوع «زندگی حضرت رسول اکرم (ص)» در روزهای آخر ماه صفر در دفتر نمایندگی برگزار شد که افراد منتخب مراکز به صورت حضوری و منتخبین مدرسه حضرت معصومه (س) نیز به صورت آنلاین در مسابقه شرکت کردند و در نهایت نفرات برتر معرفی شدند.

مسابقات اذان، قرآن، حفظ احادیث در ماداگاسکار برگزار شد