مسئول غرفه عراق: نمایشگاه کتاب تهران وحدت‌بخش کشورهای اسلامی است

خبرگزاری ایرنا :

سیدمحمد هاشمی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با اینکه شیوع بیماری کرونا بسیاری از فعالیت ها را طی دو سال قبل متوقف کرد اما جمهوری اسلامی ایران نه تنها با اقتدار این بحران را پشت سر گذاشت بلکه توانست فعالیت های خود در زمینه های مختلف را تنوع بخشیده با قوت ادامه داد.

مسئول غرفه عراق و مدیر انتشارات مرکز العراق للدراسات در شهرهای بغداد و نجف و ناصریه اشاره به روابط ریشه دار عراق و ایران و پیوندهای مشترک میان ملت های دو کشور تاکید کرد: تبادل افکار میان ملت ها موجب شناخت بیشتر آنها از یکدیگر می شود و نمایشگاه تهران با معرفی چهره واقعی جمهوری اسلامی ایران هرگونه شائبه و اخبار دروغین در این خصوص را رد کرده و تاییدی بر حقانیت آن است.

وی روابط فرهنگی دو کشور در زمینه ترجمه و نشر و توزیع کتاب و فیلم را ممتاز خواند و گفت: فرهنگ مشترک دو کشور به ویژه فرهنگ حسینی، موجب تقویت همکاری ها در زمینه های مختلف شده است و این امر از زمانی که عراق مورد حمله گروه تروریستی داعش قرار گرفت و ایران با تمام قوا از حاکمیت عراق دفاع کرد مشهود است به طوری که مردم عراق هرگز جانفشانی های سردار شهید قاسم سلیمانی را فراموش نخواهد کرد.

هاشمی با تاکید بر اینکه نمایشگاه کتاب تهران موجب وحدت بیشتر کشورهای اسلامی برای مقابله با دشمنان اسلام می شود بر حمایت از مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد . 

وی با اشاره به شهادت خبرنگار فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی، هدف از این جنایت را جلوگیری از رساندن صدای واقعیت به گوش جهانیان ذکر کرد و گفت: وظیفه همه کشورهای اسلامی محکوم کردن این جنایت و درخواست مجازات قاتلان آن است.

این فعال نشر در عراق با تاکید بر مخالفت قاطعانه مردم عراق از هرگونه عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی از کشورهای عرب سازشکار با رژیم اشغالگر قدس خواست ضمن قطع رابطه با این رژیم غاصب از فلسطین و اهداف آن حمایت کنند.

مسئول غرفه عراق: نمایشگاه کتاب تهران وحدت‌بخش کشورهای اسلامی است