متون نویسندگان ایرانی قابلیت بسیاری برای ایده‌پردازی‌های نو دارد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا،‌ نمایش ماه بر تَرکِ اسب پیر، به قلم و بازی ایوب آقاخانی، کارگردانی محمد عبدالهادی و تهیه‌کنندگی مهدی علی‌نژاد دی ماه ۱۴۰۰ در تماشاخانه مهرگان به صحنه خواهد رفت.

محمد عبدالهادی کارگردان نمایش ماه بر تَرکِ اسب پیر گفت: تلاش شده تا در تولید و اجرای این اثر نمایشی نگاهی متفاوت و تازه‌ای به روند تولید آثار نمایشی در تلفیق با تکنیک‌های سینمایی داشته باشیم.

بنا به اعلام گروه نمایش ماه بر ترک آسمان پیر، وی درباره نحوه اجرای این کار عنوان کرد: چند سالی بود دنبال متنی خوب به لحاظ  قابلیت‌های نمایشی بودم که پاسخگوی علاقه من به سینما هم باشد. در نهایت این نمایشنامه را به قلم ایوب آقاخانی پیدا و انتخاب کردم.

متون نویسندگان ایرانی قابلیت بسیاری برای ایده‌پردازی‌های نو دارد

عبدالهادی با اشاره به آنکه بیشتر کارهایش بر حوزه آثار تصویری متمرکز بوده اما در حوزه تئاتر تحصیل کرده، افزود: تلفیق هنر نمایش با ویدئو در کارهای نمایشی تجربه تازه‌ای نیست و تا امروز نمونه‌های آن را دیده‌ایم اما این نمایشنامه قابلیت داشت بتوانیم به شکل جدیدتری این اتفاق را رقم بزنیم. در کل تولید این اثر نمایشی یک تجربه منحصر به فرد در این حوزه است.

آثار نویسندگان ایرانی قابلیت‌های زیادی جهت ایده‌پردازی‌ نو دارد و ایده‌های جدید در نحوه اجرا و طراحی نمایش‌ها می‌تواند به آشتی مخاطبان تئاتر با این هنر ارزنده منجر شود که امیدوارم مخاطبان از این کار ما نیز استقبال کنند.

در خلاصه این نمایش آمده است: در یکی از طولانی ترین شب‌های زندگی مهندس داوود مینو پناهنده ایرانی در کلن، خبری از زادگاهش مشهد به او می‌رسد…. خبری که زندگی‌اش را دگرگون می‌کند…

متون نویسندگان ایرانی قابلیت بسیاری برای ایده‌پردازی‌های نو دارد