رکورد منفی پرسپولیس/ بدترین «۱۰» برای قهرمان پنج ساله لیگ برتر

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس در حالی خود را برای آخرین دیدار دور رفت رقابت‌های لیگ برتر آماده می‌کند که این تیم دهمین گل خود را در تساوی یک – یک در بازی قبلی مقابل پدیده مشهد دریافت کرد. قهرمان پنج دوره متوالی رقابت‌های لیگ برتر در حالی گل‌های خورده اش دو رقمی شد که حامد لک تنها دروازه بان مطمئن یحیی گل محمدی محسوب می‌شود.

بوژیدار رادوشوویچ دروازه‌بان کروات پرسپولیس پس از دربی ۹۷ پایتخت، تصمیم به جدایی از پرسپولیس و ترک ایران گرفت تا حامد لک در کوران رقابت‌ها به تنها دروازه‌بان قابل اطمینان یحیی تبدیل شود.

لک قبل از جدایی رادوشوویچ دو بار به نیمکت تیم تبعید شد تا شاید برای بازگشت به روزهای اوج خود شوک مثبتی بگیرد اما باز هم نتوانست انتظارات را برآورده کند تا شایعاتی درباره بازگشت علیرضا بیرانوند به پرسپولیس مطرح شود.

حامد لک دهمین گل فصل پرسپولیس را در حالی دریافت کرد که این تیم در پنج قهرمانی قبلی خود هرگز در مدت زمان ۱۴ بازی به این عدد نرسیده بود.

پرسپولیس در سه قهرمانی خود با برانکو ایوانکوویچ گل دهم را در هفته بیست و پنجم دریافت کرد. این تیم در لیگ برتر نوزدهم، گل خوردن‌های خود را هفته بیستم دو رقمی دید. همچنین فصل گذشته نیز دهمین گل را در هفته نوزدهم دریافت کرد.

لک که هشت گل از ۱۰ گل فصل جاری پرسپولیس را دریافت کرده است در فصل گذشته توانسته بود به رکورد کلین شیت در ۱۷ بازی لیگ برتر برسد. البته علاوه بر لک نمی توان از تاثیر تغییرات خط دفاعی پرسپولیس و جدایی نفراتی چون کنعانی زادگان و شجاع خلیل زاده هم چشم پوشی کرد.

رکورد منفی پرسپولیس/ بدترین «۱۰» برای قهرمان پنج ساله لیگ برتر

محسن سیدی مربی پیشین سرخپوشان پایتخت در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره عدم تکرار موفقیت‌های فصل گذشته توسط حامد لک گفت: به نظرم او تمرکز کافی را مثل فصل قبل ندارد. حامد لک از جایگاه خود مطمئن شده بود و خیلی زود به سقفی که در پرسپولیس برای خودش ایجاد کرده بود رسید.

وی درباره تأثیر رفتن بوژیدار رادوشوویچ در عملکرد لک تاکید کرد: هیچکس نمی‌تواند منکر توانایی‌های علیرضا بیرانوند شود. من همیشه به او افتخار می‌کنم اما یادم هست با او در دوران آقای «گابریل کالدرون» نیز طوری برخورد کردیم که احساس کند همواره رقیب دارد. رادوشوویچ را چندین بار در دروازه قرار دادیم تا بیرانوند بی انگیزه نشود.

سیدی درباره اظهار نظر یحیی گل محمدی درباره اطمینان به حامد لک گفت: آقای گل محمدی با صحبت‌های خود نشان داد حرفه ای رفتار می‌کند. او دروازه‌بان اول تیم است و وظیفه هر مربی حمایت از حامد لک است. من فکر می‌کنم اگر حامد لک تمرکز خود را معطوف به هر بازی کند باز هم می‌تواند به روزهای اوج خود برگردد.

مربی پیشین دروازه‌بان های پرسپولیس افزود: توانایی‌های حامد لک زیاد است اما قطعا پرسپولیس باید در نیم فصل فکری برای گلر دوم خود کند. رادو با توجه به قراردادی که دارد بهترین گزینه به نظر می‌آید اما اگر او به ایران برنگشت باید دروازه‌بان مطمئنی جایگزین شود.

رکورد منفی پرسپولیس/ بدترین «۱۰» برای قهرمان پنج ساله لیگ برتر

https://dailybulletin.ir/11/01/2022/%d8%b1%da%a9%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%85%d9%86%d9%81%db%8c-%d9%be%d8%b1%d8%b3%d9%be%d9%88%d9%84%db%8c%d8%b3-%d8%a8%d8%af%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%db%b1%db%b0-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%82/