سالها در بخش کسب کرسی داوری در اتحادیه جهانی غفلت شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، نیما صادقی داور درجه S۱ کشورمان که به تازگی از سوی اتحادیه جهانی بعنوان کمک مدرس داوران انتخاب شده با بیان این مطلب افزود: در سال‌های گذشته و فدراسیون‌های قبل شاهد بودیم در بخش‌های مختلف اتحادیه جهانی کشتی نمایندگانی از کشورمان معرفی می‌شدند اما، به نظر من مهمترین بخشی که از آن غفلت شد بخش داوری بود، چراکه داوران بیشترین اثرگذاری را در مسابقات دارند و قطعاً تمامی علاقمندان به کشتی نیز این حرف مرا تصدیق می‌کنند.

این داور مازنی کشتی ایران تصریح کرد: کسب کرسی کمک مدرسی توسط بنده در واقع افتخاری برای تمامی جامعه داوری ایران بود و بسیاری از دوستان هستند که مستحق این جایگاه باشند.

وی ادامه داد: البته کمیسیون داوران اتحادیه جهانی نیز بسیار در انتخاب کمک مدرس و مدرسین حساس است و مسائلی همچون تسلط کامل بر زبان انگلیسی، شرکت در کلینیک‌های مختلف و قضاوت‌های بدون نقص و سایر تعاملات در اینگونه انتخابات بسیار تأثیرگذار است.

صادقی اظهار داشت: فدراسیون کشتی و شخص دبیر وقتی در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان حضور پیدا کرد، به خوبی این کمبود را در جامعه‌ی داوری ایران احساس کرد و از همان زمان تلاش‌ها برای اینکه ما بتوانیم در داوری جهان جایگاهی داشته باشیم شروع شد. خوشحالم که حاصل کار فدراسیون پس از دو سال به ثمر نشست.

وی افزود: اگر ما صاحب قدرت و نفوذ در کمیسیون داوران اتحادیه جهانی شویم، قطعاً نمایندگان بیشتری از داوری ایران در المپیک‌ها، رقابت‌های جهانی و بازی‌های آسیایی حضور خواهند داشت و اینطور نخواهد بود که از کشور ترکیه که سطح آن نسبت به کشتی ایران در جهان پایین‌تر است ۳ نماینده در المپیک حاضر باشد و از ایران تنها یک نماینده داشته باشیم.

این داور درجه المپیکی کشورمان اظهار داشت: از سوی دیگر وقتی داوران ببینند که نمایندگان داوری ایران بعنوان کمک مدرس یا مدرس در اتحادیه حضور دارند، قطعاً ملاحظات لازم را در قضاوت‌های خود برای نمایندگان کشورمان انجام خواهند داد.

صادقی در مورد انتخاب محمد مصلایی پور بعنوان کمک مدرس گفت: خوشحالم که محمد مصلایی نیز بعنوان کمک مدرس انتخاب شد. شاید در فضای مجازی و یا برخی از محفل‌ها صحبت از اختلاف میان من و مصلایی باشد اما همه بدانند ما رفاقت دیرینه داریم و رابطه‌ی بسیار خوبی بین ما برقرار است. مطمئناً هر کمکی که نیاز باشد برای کشتی ایران انجام خواهیم داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قطعاً هدف بعدی داوری کشتی ایران کسب جایگاه مدرسی در اتحادیه جهانی کشتی است که مطمئناً با حمایت‌های ویژه فدراسیون، دسترسی به این جایگاه دور از انتظار نخواهد بود.

سالها در بخش کسب کرسی داوری در اتحادیه جهانی غفلت شد