حضور نماینده پاریسن ژرمن در تهران؟

مشرق نیوز :

به گزارش مشرق، عباس تیموری درباره اینکه آیا حضور نمایندگان باشگاه پاری سن ژرمن در تهران واقعی است، اظهار داشت: اینگونه نیست که نماینده باشگاه پاری سن ژرمن به تهران آمده باشد. باشگاهی در تهران با ما مکاتبه کرده بود که می‌خواهیم یکی از استعدادیاب‌های  پاری سن ژرمن را به تهران بیاوریم تا در این زمینه با ما همکاری کند. البته طبق تحقیقات من ظاهرا این فرد در ترکیه برای باشگاه فرانسوی استعدادیابی می‌کند اما مدارکی که دال بر این باشد، در خود پاریس‌سن ژرمن استعدادیابی کرده باشد وجود ندارد.

وی درخصوص اینکه آیا اکنون استعدادیاب پاری سن ژرمن در تهران است، گفت: خیر. این باشگاه تهرانی مدعی است فرد مذکور استعداد یاب پاری سن ژرمن است. اواخر سال گذشته خبری در سایت هیات فوتبال گذاشتیم مبنی بر اینکه این باشگاه حق برگزاری اردو در داخل و خارج از کشور بدون هماهنگی مراجع ذی ربط بدون نهادهای نظارتی را ندارد. برای ایجاد این تشکیلات هیچ هماهنگی با ما نکردند.

دبیر هیات فوتبال تهران ادامه داد: سال گذشته هم با استفاده از اسامی بزرگ، شاهد سوء استفاده از برخی خانواده ها بودیم و گزارش مربوط به دریافت مبالغ هنگفت توسط برخی باشگاه‌ها را به نهادهای نظارتی و کمیته‌های ذی ربط فرستادیم. با توجه به اینکه فصل جدید لیگ های پایه تهران در حال شروع و شکل گیری است، بسیاری از باشگاه‌ها برای برگزاری اردوهای خارج از کشور در کشورهای اطراف ایران، اقدام می‌کنند.

تیموری افزود: البته اکنون اردو در برخی کشورهای اروپایی مثل مجارستان و لهستان مد شده است. تبلیغات راه می‌اندازند که بچه‌ها را به خارج از ایران می‌بریم تا در کمپ‌های آنچنانی زیرنظر مربیان آنچنانی تمرین کنند اما همه این مسائل کذب است. از خانواده‌ها خواهش می‌کنم پیش از هرگونه ثبت نام در این مراکز استعداد یابی از هیات فوتبال تهران استعلام بگیرند. سایت ما در دسترس عموم است. هیات فوتبال در سال گذشته ۳ هزار نفر از کل شهرستان‌های استان، تحت عنوان استعدادیابی بزرگ فوتبال تهران تست گرفت.

وی افزود:‌ مسئولیت این کار هم برعهده امیر میرزاییان، مهدی امیرآبادی، سیدصالحی، محمدرضا مهدوی، محمدرضا مهرانپور، محسن خلیلی و نفرات ملی پوشی بود که اکنون در فوتبال پایه تهران در حال فعالیت هستند. این استعدادیابی بزرگ را انجام دادیم و برخی نفرات را به تیم‌ ملی زیر ۱۵ سال معرفی کردیم. خواهش می‌کنم خانواده‌ها فریب اسامی پرطمطراق و بزرگ مثل بارسلونا، پاری سن ژرمن و رئال مادرید را نخورند. این اقدامات بیشتر یک بازی رسانه‌ای و تبلیغات کذب است. شاید یک نفر روزی در این باشگاه‌ها مدرک گرفته باشد و آموزش داده باشد.

دبیر هیات فوتبال تهران خاطرنشان کرد: قطعا با این مسائل برخورد می‌کنیم و گزارش حضور افراد را به نهادهای ذی ربط ارائه می‌دهیم. البته درخواست کرده‌ایم مدارک فردی که به عنوان نماینده پاریس‌سن ژرمن به تهران آمده را ارائه کنند و اگر خلاف این مسائل ثابت شود قطعا در کمیته انضباطی و سایر نهادهای ذی ربط برخورد می‌شود. مردم عزیز باید توجه داشته باشند و از جایی که فرزندان خود را در آن ثبت نام  می‌کنند، مدرک بخواهند. همچنین باید در سایت های مختلف اسم مربی را جست و جو کنند تا متوجه شوند چه مدارک و تجربه‌ای دارد، از کجا آمده، با کدام باشگاه‌ها کار کرده است.

تیموری در گفت و گو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران عنوان کرد: استعداد یاب با مربی فرق دارد. استعداد یاب باید فقط در این زمینه تخصص داشته و مورد تایید فیفا باشد. باید مدارج ترقی را پله به پله در باشگاه‌های مختلف طی کرده باشد.

https://critter.ir/14/05/2022/%d8%ad%d8%b6%d9%88%d8%b1-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%d9%87-%d9%be%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%b3%d9%86-%da%98%d8%b1%d9%85%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%9f/