وارد حواشی انتخابات اسکیت نمی‌شویم/ بزودی مدال خوش رنگی می‌گیریم

خبرگزاری مهر:

فرزاد هوشیدری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در ابتدا باید از جامعه ورزشکاران کشور که در انتخابات کمیسون ورزشکاران فدراسیون اسکیت به بنده اعتماد کردند تشکر کنم و این اعتماد به بنده و ورزشکاران اسکیت فقط به اعتماد ورزشکاران خود این شاخه اسکیت بر نمی گردد بلکه در یک انتخاباتی با ۶۲ رأی، دروازه بان محبوب تیم ملی ایران با ۵۸ رأی انتخاب شد و دیگر اسکیت هاکی بازانی که در کمیسیون انتخاب شدند نیز بالای ۵۰ رأی به دست آوردند.

وی ادامه داد: در حالی که تعداد رأی دهندگان ورزشکار اسکیت هاکی بیش از ۳۰ نفر نبود که این تعداد هم کسانی هستند که مدال طلا و برنز آسیا را کسب کرده اند و به همین جهت این امکان برایشان ایجاد شد که بتوانند در انتخابات رأی بدهند.

هوشیدری ادامه داد: به هر ترتیب بر خودمان لازم دانستیم که با توجه به این که جامعه اسکیت را یک خانواده و اسکیت را یک رشته می دانیم و همه در یک خانواده در حال فعالیت هستیم یک مقدار از کمیسیون های دیگر درس بگیریم. البته درسی متفاوت از این نوع که اتفاقی که در کمیسیون های دیگر افتاده ما مجدداً رقم نزنیم و بتوانیم کسانی را برای رأی دادن در مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکیت انتخاب کنیم که نماینده تمام ورزشکاران جامعه اسکیت باشند، متاسفانه در کمیسیون مربیان، مربی های سرشناسی مثل کاوه صدقی که طلای آسیا را با تیم هاکی به دست آورده و یا احسان حبیب آبادی که در اسکیت فری استایل مدال طلای جهان را گرفته است و بسیارمربی های سرشناس دیگر، نادیده گرفته شدند.

رئیس کمیسیون ورزشکاران فدراسیون اسکیت ادامه داد: یا در کمیسیون داوران، داوران سرشناسی همچون رامین عتیقه چی که فینال مسابقات جهانی را داوری کرده و تنها مدرس کلاسهای داوری فدراسیون جهانی است یا ملیحه خرم باقری و … امکان حضور در مجمع انتخاباتی از طرف کمیسیون داوران برایشان ایجاد نشده است.

وی ادامه داد: به هر تقدیر ما سعی کردیم این روزها که همه در مورد انتخابات صحبت می کنند، ورزشکاران اسکیت هاکی را از این فضا دور نگه داریم. ما در حال دنبال کردن تمرینات خودمان هستیم به این جهت که به زودی در مسابقات جام جهانی بسیار امیدواریم که بتوانیم روی سکو بایستیم.

هوشیدری در ادامه خاطرنشان کرد: حتی اگر این اتفاق برای ما نیفتد من در همین جا به جامعه ورزش کشور قول می دهم که ما در قسمت بانوان و آقایان در هاکی روی یخ سال آینده حتماً مدال خوش رنگی را در مسابقات قهرمانی آسیا خواهیم گرفت و این برنامه کوتاه مدت ما ختم خواهد شد به المپیک ورزش های زمستانی بازی های آسیایی هاکی روی یخ که یک سال و نیم دیگر برگزار می شود و ما در همان مسابقات هم از همین حالا به جامعه ورزش کشور قول مدال می دهیم.

وارد انتخابات اسکیت نمی‌شویم/ سال آینده مدال خوش رنگی خواهیم گرفت

وی ادامه داد: سعی کردیم خود را وارد حواشی انتخاباتی فدراسیون نکنیم و کمپ های مستمر مفید و تمرینات خوبی داشتیم. ازمربی های روس برای تمرین با بچه ها دعوت کرده ایم. کمپ های استعداد یابی رایگان را دنبال می‌کنیم، یک اعزام خوب به امارات داشتیم و دهها برنامه دیگر که در اسکیت هاکی در حال دنبال شدن هست و ان‌شالله به زودی ثمره این زحمات را خواهیم دید.

هوشیدری در ادامه گفت: به همین جهت با توجه به موارد فوق و با عنایت به انصراف محمد صالحی در اسکیت سرعت نفرات انتخابی ما به عنوان نماینده جامعه ورزشکاران در مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکیت درجایی که به راحتی می‌توانست سه ورزشکار اسکیت هاکی آقایان با مدال طلای آسیا و سه ورزشکار زن اسکیت هاکی با مدال برنز آسیا باشد در راستای ایجاد وفاق و همدلی در جامعه اسکیت به این شرح می باشد: اویس حسن زاده اسکیت هاکی گیلان، محمود نیک پور اسکیت نمایشی کردستان، امیر بهزادی اسکیت سرعت چهار محال بختیاری، هانیه آقا محمدی اسکیت هاکی آذربایجان شرقی، مهشید کیایی اسکیت سرعت تهران، لعیا عربی اسکیت فری استایل اصفهان.

وی ادامه داد: بدیهی است که جامعه اسکیت ورزشکاران سرشناس بسیاری دارد که با عنایت به انتخاب شش نفر اسمشان همچون شخص بنده خالی ست اما به هر تقدیر امیدواریم جامعه اسکیت و همه کسانی که به عنوان نماینده از هر استان و هر گروه و نهاد و سازمانی امکان حضور در مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکیت را پیدا می کنند به منافع کوتاه مدت و ارتباطات شخصی خود فکر نکنند و کسانی را انتخاب کنند که اگر در این مسئولیت نشستند به دنبال سهم خواهی و تقسیم جایگاه بین خود و حذف دیگران نباشند و همه جامعه اسکیت را مورد توجه قرار بدهند تا با حضور حداکثری بتوانیم شاهد روزهای بهتری باشیم.

رئیس کمیسیون ورزشکاران فدراسیون اسکیت ادامه داد: حتما در اولین نشست کمیسیون بعد از انتخابات ریاست فدراسیون ساز و کار دستیابی به حقوق حقه ورزشکاران زحمتکش اسکیت ایران را دنبال خواهیم کرد، نباید فراموش شود در هر کشوری وزارت ورزش، کمیته المپیک، فدراسیونها و هر سازمان دیگری حول وجود ورزشکار بوجود می آیند اما گاها هیچ سهمی از بودجه های حداقلی فدراسیونها برای آنها در نظر گرفته نمی شود، حقوقی برای ملی پوشان دیده نمی‌شود، هزینه سفر ملی پوشان در اولویت دوم بعد از مسئولین قرار می‌گیرد، هیچ ملی پوشی بیمه نمی‌شود اما مسئولین تشریفاتی در فدراسیونها بیمه تامین اجتماعی می‌شوند و دهها موضوع مبهم دیگر که در رشته تجهیزات محور گرانی همچون اسکیت که هیچ حمایتی از ورزشکاران نمی‌شود تبدیل به بغضی در گلوی ورزشکاران زحمت کشی شده است که عموما از قشر متوسط و ضعیف جامعه از لحاظ مالی هستند.

وارد حواشی انتخابات اسکیت نمی‌شویم/ بزودی مدال خوش رنگی می‌گیریم